44473353 . 44892775 . 09362164411 کلینیک فیزیوتراپی آراز: زانو درد
َAraz Physiotherapy Clinic

کلینیک فیزیوتراپی آراز با هدف ارائه بهترین خدمات با بالاترین سطح کیفیت در تهران و در محیطی حرفه ای و دوستانه با کادری مجرب سعی خواهد کرد تا به دست آوردن کامل سلامتیتان به بهترین شکل ممکن در کنارتان باشد.

گالری تصاویر

زانو درد

زانو درد
آوریل 24, 2019

زانو درد یکی از دردهای رایجی است که درافراد پیر، جوانان، بچه ها و در بارداری اتفاق می افتد این نوع درد میتواند در نتیجه ابتلا به بیماری یا آسیب دیدگی ایجاد شود.

با انجام ورزش برای زانو درد خود میتوان در بهبود درد کمک شایانی کرد البته زیر نظر پزشک معالج خود.

آرتروز یا ساییدگی زانو رایجترین بیماری است که می تواند بر زانو تاثیر داشته باشد.

 

آسیب های زانو می تواند در نتیجه آسیب مستقیم یا حرکت غیرمعمول زانو و حتی تغییر شکل زانو مانند پای ضربدی( زانوی ضربدری) و پای پرانتزی(زانوی پرانتزی) ایجاد گردد که باعث می شود زانو حرکتی داشته باشد که فراتر از دامنه عادی حرکت آن باشد.

دردزانو ناشی از آسیب، در اکثر مواقع با فرسایش غضروف زانو همچون فرسایش و پارگی مینیسک زانو، یا فرسایش رباط همچون فرسایش غضروف هایی مثل رباط متقاطع جلویی برای فرد ایجاد می شود.

در صورت مواجه شدن با علائم پارگی مینیسک زانو می توان توسط فیزیوتراپی یا جراحی مینیسک زانو اقدام به درمان آرتروز زانو و درمان خشکی زانو(که از عوامل آرتروز زانو می باشد) نمود.

 

فیزیوتراپیست بر اساس سابقه بیمار، معاینه و ارزیابی های لازم انجام شده از یک برنامه توانبخشی شامل برنامه های تقویت عضلات، افزایش انعطاف پذیری و تمرین های ساختاری برای بیمار استفاده می کند.

در صورتی که سابقه بیماری فرد طولانی و مزمن باشد، فیزیوتراپیست می تواند از یک برنامه مراقبتی شامل تمرینات ورزشی زانو درد بدون افزایش ریسک آسیب دیدگی یا صدمه بیشتر برای بیمار استفاده کند.

به عنوان یک قاعده کلی، در این حالت لازم است از ورزش برای تقویت زانو ی سبکتر مانند شنا کردن، ورزش های آبی، یا راه رفتن به جای حرکت های ورزشی شدیدتر همچون دویدن یا ایروبیک استفاده شود.

 

معمولاً فیزیوتراپی و ورزش زانو درد می تواند باعث کاهش زانو درد، بهبود وضعیت زانو، و تقویت عضلات پشتیبان آن و نیز کاهش احتمال عود مجدد مشکلاتی مانند سندروم پاتلوفمورال شود. روش های متداول درمان درد زانو در این حالت به شرح زیر هستند:

  • تقویت عضلات چهار سر ران

  • تقویت ماهیچه های جدا کننده مفصل ران و عضلات چرخنده خارجی

  • تحریک الکتریکی، یخ درمانی و ماساژ درمانی برای کاهش درد بیمار

  • تمرین های حرکتی برای حفظ تعادل یک پا

ارسال شده در توضیح ضایعه ها

ارسال نظر

Call Now Button